Ataşehir, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr
 • Türkçe
 • English
Anka Analitik » X-RAY SİSTEMLERİ » EUROPE Masaüstü XRD Cihazı

EUROPE Masaüstü XRD Cihazı

Europe BenchTop XRD

EUROPE
Kompakt konfigürasyon, Yüksek Performans.

Europe, polikristalin malzemeleri XRD kalitatif ve kantitatif analiz yapmak için GNR’in yeni nesil masa üstü (Theta/Theta) veya (Theta/2Theta) toz difraksiyon cihazlarıdır.

Europe masaüstü XRD cihazların, tüm 2theta açı aralığında, 0.04°den küçük (FWHM) pik çözünürlüğü ve ± 0.02°den küçük açı doğruluğu sağlamaktadır. bu yüksek performans sayesinde en zor malzemelerde bile X-Işınlı Difraksiyon malzeme analizinde Europe masaüstü XRD cihazları yüksek performans sağlar.

EUROPE ile Hangi Analizler Yapılır?

Uygulama Alanaları:

EUROPE

600 W çalışma gücüne sahip olan Europe masaüstü XRD cihazları, kaliteden öden vermeden güvenilir veri analizi sağlamaktadır, ayrıca modüler yapısı sayesinde kullanıcı ihtiyacı karşılamak büyük esneklik sağlar.

Kompakt Boyut:

Kompakt boyut ve sağlam yapısı sayesinde sınırlı laboratuvar alanlarda ve küçük mekanlara kurulabilir.

Gonyometre:

GNR geliştirdiği ultra kompakt, optik kodlayıcılar ve step motorlara sahip, son derece hassas açısal konumlandırma sağlayan bir gonyometre içermektedir. Çift eksene sahip gonyometre, ekseneler orijin etrafında birbirinden bağımsız olarak dönmektedir.

Optik üniteler:

kullanıcı tarafından değeri değiştirebilen slitler sayesinde, X ışını demetinin ekvator yönünde mükemmel hizalanmasını garanti eder. Bunula beraber eksen yönünde hizalama ise değiştirebilen soller slitlerle belirlenir.

X-ışın Tüpler:

Europe masa üstü XRD cihazlarında uzun ömürlü (2+2 yıl garantili) cam veya seramik X-ışın tüpleri kullanılmaktadır. Cu, Co, Fe ve Cr anotlu, (LFF) uzun ince odağa sahip, özel geometrisi nedeniyle mükemmel odak pozisyonu kararlılığı ve yüksek X-ışın radyasyon yoğunluğu sağlar.

Hızlı Detektörleri:

Piksel tabanlı CeleriX 1D Hybrid Photon Counting (HPC) microstrip hızlı detector.

Numune platformu ve tutucular:

Her bir laboratuvarın özel ihtiyaçlarını karşılamak için farklı numune tutucuları bulunmaktadır (Döner Numune Aşaması, Standart ve Özel Numune Tutucular, Havaya Hassas Numune Tutucular, 6 Pozisyon Otomatik Numune Değiştirici).

Çeşitli Numune Platformları ve Numune Tutucuları

 

Yüksek Sıcaklık Platformu 

 • BTS150
 • BTS500
 

 • Faz Tanımlama ve Rietveld Analizi- Mineraloji

X-ışını Kırınımı (XRD) cihazlarıyla kalitatif ve kantitatif analizi yaparak maddenin mineralojisi hakkında doğrudan bilgi edinmek için en verimli yöntemdir.

Europe XRD'nin kullanım kolaylığı, hızlı ve yüksek kaliteli veri toplama ve kolay kullanımlı analiz yazılımlarıyla, ayrıca sağlam tasarım ve uygun sahip olma maliyeti sayesinde , Europe masaüstü XRD cihazları kullanıcılarına yüksek kaliteli en doğru çözüm sunar.

 
 • Kristalleşme Derecesi Hesaplaması

Kristalleşmenin XRD ile hesaplanması, geniş piklerin amorf fazdan geldiği varsayımına dayanır, keskin pikler ise kristal fazdan gelir. XRD verileri, geniş ve keskin pikler kristalliğini hesaplamak için kullanılabilir.

Europe, malzemeleriniz hakkında fikir sahibi olmak için ideal bir masaüstü XRD cihazıdır. Sentezlenmekte olan bir malzemenin fazların oluşumunu analiz edilir ve kristallik derecesini (polimorfizm) belirler. ( örnek: Farmasötikal maddeler)

 • Kristallit Boyutu Hesaplama – Nanoteknoloji

XRD nano yapılı gelişmekte olan malzemeleri analiz etmek için iyi bir çözümdür: difraksiyon piklerinin FWHM değerlerini ölçerek ve Scherrer formülü kullanarak nano malzemenin ortalama kristalit boyutu hesaplanır.

Kullanımı kolay yazılım ve yüksek çözünürlüklü optik ve detektör sayesinde, Europe masaüstü XRD cihazı kullanarak numuneleriniz kristallit boyutunu bir tuşla 1nm doğrulukla hesaplanır.

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Sektörler
 • Fuel Cell

 • +90 (216) 577 52 96

    info@ankaanalitik.com.tr

   
  Karaman Çiftlik Yolu
  Kurucular Sitesi Hamza Bey Apt.
  NO:32/A Daire:6 34752
  İçerenköy / Ataşehir / İSTANBUL
  Copyright © 2012-2019 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved