Ataşehir, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr
 • Türkçe
 • English
Anka Analitik » X-RAY SİSTEMLERİ » EUROPE 600 Masaüstü XRD Cihazı

EUROPE 600 Masaüstü XRD Cihazı

EUROPE_600

Europe, Yüksek Performans ile Masaüstü Konfigürasyon Birleşimidir.

EUROPE XRD, polikristalin malzemelerin niteliksel ve niceliksel analizleri için geliştirilmiş masa üstü Theta/2Theta toz difraksiyon sistemidir.

EUROPE tüm 2 theta açı aralığında < 0.04° 2Θ FWHM zirve çözünürlüğü ve  < ± 0.01° açı hassaslığı sağlayarak en zor X-Işınlı Difraksiyon malzeme araştırmalarında bile gereken performans düzeyini garanti eden küçük ebatlı ve düşük maliyetli konfigürasyondur.

Hangi Ölçümleri EUROPE İle Yapabilirsiniz ? 

EUROPE X-Işınlı Difraktometrenin Özellikleri

600 W çalışma gücüne sahip EUROPE , masa üstü cihaz boyunda maksimum esneklik sağlayan, kaliteden ödün vermeyen ve güvenilir veri analizi yapan özellikler ve seçenekler sunmaktadır.

Küçük ebatlar: Küçük ebatları ve sağlam yapısı sayesinde laboratuvar tezgahına ve küçük mekanlara kurulabilir.

Theta/2Theta Goniometre: GNR’nin ürettiği ultra küçük goniometre, kademeli motorları optik şifreleme cihazlarıyla birleştirerek çok hassas açısal konumlandırma sağlamaktadır. Çift eksenli goniometre, ortak dönüş merkezli iki bağımsız serbestlik açı derecesi sunmaktadır.

Optik üniteler: Farklı yarıklar, X ışını demetinin ekvator yönünde mükemmel hizalanmasını garanti eder ve X ışınını kolimasyon yapar; eksen yönünde sapma, soller yarıklarla sınırlanır. Tekrarlama ve odak pozisyonu kararlılığı yüksek olan cam ve seramik X ışını tüpleri, Europe’a monte edilebilir.

X Işını Detektörleri: Nal(TI) Sintilasyon Sayacı / Hızlı Detektör

Numune tutucular:  Her laboratuvarın kendine özgü gereksinimlerini karşılamak için çeşitli numune tutucular bulunmaktadır: Döner Numune Tutucu, Standart ve Özel Numune Tutucular, Havaya Karşı Hassas Numune Tutucu, 6 Konumlu Otomatik Numune Değiştirici).key-features

Uygulamalar

EUROPE : müşterilerin çok çeşitli analiz gereksinimlerini karşılamaktadır;

Kristalit Ebadı Hesaplama – Nanoteknoloji

XRD nano yapılı gelişmekte olan malzemeleri analiz etmek için iyi bir çözümdür: difraksiyon zirvelerinin FWHM değerlerini ölçmek ve Scherrer formülü kullanmak mümkündür, böylece nano toz faaliyetinin dökme toz faaliyetinden daha büyük olduğunu gösteren difraksiyonlu kristalitlerin ortalama ebadı hesaplanabilir.

Kullanımı kolay yazılım ve yüksek çözünürlüklü optik ve detektör sayesinde, EUROPE kristalit boyutunu bir buton tıklamasıyla 1nm’ye kadar doğrulukla hesaplar.

Maden Sektöründe Faz ve Nicelik Saptama

X-ışını Kırınımı (XRD) cevher konsantratlarının ve endüstriyel kalıntıların mineralojisi hakkında doğrudan bilgi edinmek için en verimli yöntemdir. EUROPE, maden endüstrisinde herkes için uygun X-ray difraksiyonudur.

EUROPE XRD’nin kullanım kolaylığı, veri kalitesi ve analiz hızı, yüksek hassasiyet ve sağlam tasarım ve düşük sahip olma maliyeti, EUROPE XRD’nin temel özelliklerinden biridir.

phase-ident

İlaç Sektöründe Kristalleşme Derecesinin Hesaplanması

XRD ile kristalinite hesabı, geniş pikin amorf fazdan geldiği, keskin pikin kristal fazdan geldiği varsayımı üzerine kuruludur. XRD verileri, geniş ve keskin piklere göre kristalinliği hesaplamak için kullanılabilir.

EUROPE, malzemeniz hakkında fikir sahibi olmak için ideal masa üstü XRD sistemidir. Yeni sentezlenen maddedeki fazları izleyebilir, farmasötik ürünlerdeki kristalizasyon derecesini (polimorfizm) belirleyebilirsiniz.

crystallinity-xrd

Çevre Korumada Silis Tozlarının İzlemesi

Toprak, kum, granit ve pek çok diğer mineralin temel bileşimi krsilica-dustistalleşmiş silikadır. Kristalleşmiş silisin en yaygın biçimi kuvarstır. Kumla taşlama ve kaya delme işlerinde çalışan kişilerde görülen ölüm ve ağır hastalık vakaları, silise maruz kalmanın sağlık açısından ciddi bir tehdit olduğunu kanıtlamaktadır. Kristalleşmiş silis, insan akciğeri için karsinojen olarak sınıflandırılmıştır. Silis tozuna maruz kalan işçilerin sağlığını korumak için hava filtrelerinde biriken silis tozunu ölçmek ve miktar tayini yapmak gerekmektedir. Kuvars (101) difraksiyon zirve alanı, hava filtresinde biriken silis tozunun miktarıyla orantılıdır. NIST – SRM 1878 kuvars standardı kullanarak silis tozu kütle miktar tayini ve izleme amaçları için kalibrasyon eğrisi hesaplamak mümkündür

Hızlı Dedektör ve yazılım sayesinde, EUROPE XRD, silika toz kütlesi tespit etmek ve izlemek için kullanım kolaylığı sunan, ekonomik ve ideal bir çözümdür.

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Sektörler
 • Fuel Cell

 • +90 (216) 577 52 96

    info@ankaanalitik.com.tr

   
  Karaman Çiftlik Yolu
  Kurucular Sitesi Hamza Bey Apt.
  NO:32/A Daire:6 34752
  İçerenköy / Ataşehir / İSTANBUL
  Copyright © 2012-2019 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved
  Powered by BayraktarTasarım