Ataşehir, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » TANE BOYUTU ANALİZ CİHAZLARI

Bettersizer S2 Serisi Lazer Tane Boyutu Analiz Cihazları

Bettersize S2

Teknik Özellikleri;

 1. Boyut Aralığı: 0.02 μm-2000 μm
 2. Numune içeri alma metodu: Otomatik dağıtma ve sirkülasyon yapısı
 3. Tekrarlanabilirlik:1% (CRM D50)
 4. Doğruluk: 1% (CRM D50)
 5. Ölçüm Prensibi: Mie saçılım teorisi
 6. Lazer: Optik fiber yarıiletken lazer
 7. İşletim Sistemi: Win XP/ Win 7
 8. Bağlantı Portu: USB veya RS232
 9. Fotodedektör: 90 adet
 10. Test Süresi: 2-3 dakika
 11. Ultrasonik Güç: 50 W
 12. Tank Kapasitesi: 500 ml
 13. Dolaşı Akış hızı: 500-2500 ml / dk
 14. Voltaj: 220V, 50/60 Hz
 15. Dış boyutlar: 800*500*418mm

Genel Özellikleri;

 1. Bettersize tarafından dizayn edilen ve parçacık analiz cihazına adapte edeilen sistem, nanometreden milimetre mertebesine kadar tüm saçılan sinyalleri alır. Cihazda kullanılan Lensler Japonya üretimidir ve yüksek doğrulama kombinasyonundadır, yüksek çözünürlüktedir ve çok küçük sapmalara sahiptir. Bettersize2000 parçacık analiz cihazı, bu sayede, farklı açılardan çok soluk gelen sinyalleri dahi toplamayı başarır.
 2. Akıllı Standart Operasyon Prosedürü (SOP) Dizaynı: Sadece numuneyi yerleştirip test sonucunu alma avantajına sahiptir. Su ekleme, dağıtma (serpiştirme), karıştırma (sirküle etme), konsantrasyonunu ayarlama, test etme, süzme, temizleme, yazma, kaydetme ve daha bir çok alışılagelmiş prosedürel detayları otomatik olarak sonlandırır. Eğer ki konsantrasyon yüksekse, otomatk olarak seyreltir. Şayet konsantrasyon düşükse, numune ekleme için uyarı verir. Ve tüm bu konsantrasyon ayarlama boyunca optik durumda kalır. Parçacık analizi işlemini böylesine tam otomatik işlemek sadece operasyon kolaylığı sağlamaz, aynı zamanda insan faktörüyle oluşacak hataları azaltarak doğruluğu yüksek test sonucu sağlar.
 3. Kalibrasyon: Tüm cihazlarda olduğu gibi Bettersize 2000 parçacık analizi cihazından da doğru sonuç almak için kalibrasyon önemlidir. Tüm cihazların, standart numune kullanımı sonrası, kalibrasyonu yapılır. Böylece test doğruluğundan emin olunur. Bunun yanı sıra, kullanıcılara standart numune veriyoruz. Olası cihazın hareketi sonucu veya besleme gerilimindeki sorunlarla oluşabilecek olan ölçüm hatalarını, her zaman yapabileceğiniz kalibrasyon testi ile görebilirsiniz.
 4. 3 boyutlu otomatik odaklanma sistemi kusursuz bir hibrid step motor, kusursuz kılavuz vida,
  kurşun vida, bağlantı aksı, ve kontrolörden oluşur. En kısa adımlaması 1,3 mikrometredir, son derece kusursuz yer belirler.
 5. Dahili otomatik sirkülasyon ve dağıtma sistemi ve sıralama sistemi. Bu sistem, boş bir tankla çalışabilen ultrasonik dağıtıcı, su vakum pompası ve seviye sensörü barındırır. Ayarlanabilen sürekli akışa sahip santrifüjlü sirkülasyon pompası; güvenlir performansla çalışan drenaj sistemi, cihazı uzun süre kullanılır dayanıklılıkta olmasını sağlar. Sinyal işleme ve kontrol sistemi doğru ve güvenilirdir. Özel olarak tasarlanmış olan ışık toplayıcısı 90 parça dedektörden oluşur. Bu şekilde her parçacığın tüm saçılan sinyalleri en efektif şekilde toplanacağı garantilenmiş olur.

 

Uygulama Alanları;

 1. Bu parçacık analiz cihazı, metalik olmayan toz halindeki numunelerin araştırma ve uygulama alanlarında kullanılır. Bu metal olmayan tozlara örnek olarak; ağır kalsiyum karbonat, hafif kalsiyum karbonat, talk, kaolin, grafit, vollastonit, brusit, barit, mika tozu, bentonit, diyatomit, kil vb ürünlerin analizini yapar.
 2. Parçacık analizi cihazı Bettersize 2000 metalik tozların araştırma ve uygulamalarında kullanılır. Bu metalik tozlar alüminyum, çinko, molibden, volfram (tungsten), mağnezyum, bakır ve diğer metal tozları ve alaşımları içerir.
 3. Parçacık analizi yapılabilen diğer uygulama alanları katalizör, çimento, aşındırıcı, ilaç, zirai ilaç, gıda, boya, boyarmadde, floresan tozu, nehir tortusu, seramik hammaddesi ve çeşitli emülsiyonlardır.
 4. Parçacık analiz cihazı Bettersize 2000 üniversitelerin kimyasal materyal alanlarında laboratuvara sahip bölümlerinde, çeşitli işletmelerde, önemli laboratuvarlarda ve araştırma enstitülerinde kullanım alanı bulur.
  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Copyright © 2012-2019 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved