Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » 3D LAZER SİNTERLEME METAL YAZICILAR

BLT-A160 3D METAL YAZICI SEÇİCİ LAZER SİNTERLEME

DENTAL UYGULAMALAR İÇİN LAZER SİNTERLEME 3D METAL YAZICI

Diş Endüstrisinde Titanyum stentler ve CoCr protezler için özel Lazer Sinterleme 3D Yazıcı

Maliyete odaklanın, geliri artırın ve harcamaları azaltın

SLS - SEÇİCİ LAZER SİNTERLEME

Kullanılabilir Metal Alaşım Tozları: 

Co-Cr Alaşımı, Titanyum Alaşımı

Baskı Alanı Boyutu :160mm × 160mm × 100mm 

Lazer Gücü : 200 W / 500 W (Opsiyonel)

Uygulama Alanları:

Diş Endüstrisi    Diş Endüstrisi

 

Son yıllarda artan, diş hekimi ziyaretlerinin oranı ile birlikte, dijital diş teknolojisi AM (eklemeli imalat) methodlarından lazer sinterleme methodu ile geleneksel diş hekimliği endüstrisini güçlendirmektedir. 

BLT-A160 Lazer Sinterleme 3D Metal Yazıcı ile dental üreticilerine daha ekonomik, daha verimli ve daha uygun baskı çözümleri sağlamak amaçlanmıştır.

AM (eklemeli imalat) methodlarından lazer sinterleme, dişhekimliği alanındaki uygulaması esas olarak özelleştirme ve standardizasyonu amaçlamaktadır.. Lazer sinterleme teknolojisi ile ürünün kişiselleştirilmesi ve yüksek hassasiyetle şekillendirillendirilebilir. Lazer sinterleme ile üretilen metal altyapı, iskelet protez ve stent ağız yapısı ile % 100 uyumludur. Böylece geleneksel diş ürünlerinin konumlandırma sorunlarını çözerek, ürün hastanın ağzına oturur. Bununla beraber lazer sinterleme teknolojisi; dental ürünlerin seri üretimini gerçeğe dönüştürerek, geleneksel imalatın üstesinden gelemeyeceği verimlilik ikilemini çözmektedir.

Diş hekimliği uygulamalarına özel olarak geliştirilmiş, BLT-A160 Lazer Sinterleme makinesi yüksek kalite, verimlilik, ve kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Dental üreticileri için önceliğe sahip maliyet konularına odaklanılmış ve ürün kalitesini düşürmeden, üretim maliyetlerini, sarf maliyetlerini, işçilik maliyetlerini en düşük seviyelerde tutmak amaçlanmıştır.

BLT-A160 Lazer Sinterleme 3D Metal Yazıcı,  vidasız 160 × 160 × 100 mm'lik üretim alanına sahiptir. Vidasız tablası sayesinde tüm baskı alanını kullanabileneceğiniz lazer sinterleme makinesi, kolay ve güvenli tabla değişimini de sağlamış olur.

BLT A160 lazer sinterleme makinesi 10-40 micron arası katman kalınlığında üretim yapanilmektedir.

BLT-A160 Lazer Sinterleme 3D Metal Yazıcı, tek yönlü değişken hızlı toz yayma özelliğine sahiptir,  bu sayede metal baskı tozunu  yayma  süresi % 25 azaltılabilir ve toz yayma süresinden 67 dakikalık tasarruf sağlanabilir.

Özel işlem parametreleri, titanyum alaşımı ve kobalt krom alaşımı parçalarının yüksek verimli şekillendirilmesini sağlayabilen BLT A160 lazer sinterleme makinesi; 500W lazer gücü opsiyonuna sahiptir.

30 Mikron - CoCr - 24 adet oral braketin tam olarak oluşturulması sadece 5,5 saat,

30 Mikron - CoCr - 340 - 380 üye basımı ise yalnızca 7 saat sürer.

Tek bir baskı alanının çıktısı muadil 3D yazıcılara göre daha fazladır.

BLT-A160 Lazer Sinterleme 3D Metal Yazıcı, dental endüstrisi için özel olarak geliştirilmiş, yüksek hassasiyetli ve yüksek verimli baskı stratejisi, düşük hata oranı ve düşük yeniden işleme oranı ayarlayabilen yerleşik işlem parametrelerine sahiptir.Lazer Sinterleme makinesi baskı öncesi ve sonrası, zamandan tasarruf sağlayan, tek tıkla ekleme ve çıkarma yapılabilecek, işlem verimliliğini arttıracak ve kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde  tasarlanmıştır.

BLT-A160 Lazer Sinterleme 3D Metal Yazıcı, gelişmiş yazılımı ve donanımı sayesinde, normal çalışma koşullarında baskı işlemi başlatıldıktan sonra operatöre ihtiyaç duymadığından işçilik maliyetlerinden tasarruf ederken verimliliği artırmaktadır.

Üretim verimliliği de, üretim maliyetlerini etkileyen önemli bir faktördür.

Kullanıcılar, daha uzun filtre ömrü ve daha hızlı filtre değişimi elde etmek için su enjeksiyon filtresi veya harici filtre olmak üzere iki filtre sistemi seçebilir ve böylece daha yüksek ekipman kullanım performansını elde edebilir.

  

        FDA Lazer Güvenliği Kaydı 

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2019 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved