Kadıköy, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » 3D LAZER SİNTERLEME METAL YAZICILAR

BLT-A300/A320 3D METAL YAZICI SEÇİCİ LAZER SİNTERLEME

KALIP İMALATI VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMALAR İÇİN 3D METAL YAZICI

Kalıp Endüstrisinde,  Metal Katmanlı İmalat için Profesyonel Lazer Sinterleme 3D Yazıcı

Kullanılabilir Metal Alaşım Tozları: Paslanmaz Çelik, Takım Çeliği, Titanyum Alaşımı, Süperalaşım, Alüminyum Alaşım, Bakır Alaşımı 

Baskı Alanı Boyutu :250mm × 250mm × 300mm 

Lazer Gücü : 500 W/ 500 W × 2

Uygulama Alanları:

 Kalıp ve Parça İmalatı

 

Kalıp endüstrisi, üretim hattındaki takım fikstürleri veya kalıplarla yapılan sayısız ürünün üretilmesi sağlayan en büyük 3d metal yazıcı (lazer sinterleme) kullancısıdr. Kalıp imalatı iki ana kategori içerir: kalıplama (enjeksiyon, şişirme ve silikon) veya döküm kalıpları (yatırım, kum döküm ve eğirme). 

Geleneksel CNC işleme kalıp teknolojilerinin sınırları nedeniyle plastik, aluminyum ekstrüksiyon ve döküm endüstrileri ulaşmaları gereken verimlilikten uzaktadırlar. Eklemeli imalat teknolojilerinden 3d metal lazer sinterleme yazıcıları; plastik enjeksiyon, soğutma kanallı kalıp veya kalıp dökümün, tasarım özgürlüğüne ve böylece doğru tasarıma ulaşmalarını sağlar.  
3D metal yazıcı teknolojisi soğutma su devresi tasarımındaki çapraz delme yönteminin sınırlamalarını tamamen ortadan kaldırır. Dahası soğutma kanalları parça yüzeyine yakın ve zor alanlara eklenmesini sağlayan lazer sinterleme tenolojisi sayesinde, ürünler, eşit ısı dağılımı ile soğutma süresi (%20-80) çarpıcı şekilde düşürülür. Bununla birlikte plastik enjeksiyon veya soğutma kanallı kalıplar üretilen ürünlerde; aşırı ısınma ile oluşan deformasyon %15-90 oranında azalır ve yüzey kalitesi arttırılır. Böylece 3d metal yazıcı sistemleri ürünlerin veya kalıplarin verimliliğini, ömürünü ve kalitesinin önemli oranda arttırılmasını sağlar.

Ayrıca; 3D metal yazıcı lazer sinterleme teknolojisi firmaların özelleştirilmiş ürün ve özel montaj gibi aparatların üretimi içinde firmalara sınırsız imkanlar sunar.

BLT-A300/A320 , BLT (Bright Laser Technologies) tarafından üretilen endüstriyel bir lazer sinterleme metal 3D yazıcısı karmaşık geometrilere sahip küçük parti ürünleri oluşturmak için idealdir. Bu nedenle BLT A300/A3203D Lazer Sinterleme 3D Metal yazıcı, havacılık, otomotiv, medikal ve enerji endüstrilerindeki, katmanlı kalıp üretimi için idealdir..

Seri üretime ihtiyacınız varsa, BLT-A300/A320  yazıcıyla en karmaşık konfigürasyona sahip dökümhane parçaları ve kalıplar oluşturabilirsiniz. Yapının sağlamlığı ve sürücülerin yüksek hassasiyeti, en yüksek seviyede ürünler elde etmenizi sağlayacaktır. Bu makinenin boyutları, dünyadaki aynı sınıftaki ekipmanlardan daha küçüktür ve bu da daha kompakt bir üretim oluşturmanıza olanak sağlar.

Çift 500W lazer opsiyonu ile iç ve dış kalitesi kompakt ve hatasız üretim yapalbilen lazer sinterleme 3D metay yazıcısı, kullanıcıların en yüksek kalite standartlarına ulaşmalaırını sağlar.

BLT-A300 lazer sinterleme 3D metal yazıcısı çok sayıda kalıba özel baskı parametresine sahiptir. 20- 100 micron katman kalınlığı ve 50cm³/s baskı verimliliğine  ulaşabilen lazer sinterleme makinesi, yüksek yüzey kalitesi ve boyutsal doğruluk gerektiren kalıp ürünlerin üretimi sağlar. BLT-A300 3D metal yazıcı lazer sinterleme sistemi ile üretilen malzemelerin; ısıl işlem sonrası, parçaların sertliği HRC50 veya daha fazlasına ulaşabilir. Dahası mükemmel su yolu yüzey pürüzlülüğü elde edilir.

BLT-A300 3D metal yazıcı ekipmanı tam izlenebilirlik elde etmek için baskı işlemi görüntülerini ve işlem parametrelerini gerçek zamanlı olarak izleyip kaydedebilen özelleştirilmiş BLT-MCS yazılımıyla donatılmıştır. 
 

Uygulama Örnekleri:

BLT A300/A3203D Lazer Sinterleme 3D Metal Yazıcı Avantajları:

 

 

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  Youtube Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Bize Yazın   
Copyright © 2012-2019 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved