Ataşehir, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » TANE BOYUTU ANALİZ CİHAZLARI

BeVision Serisi Partikül Görüntüleme ve Şekil Analiz Cihazları

BeVision W1

BT-1800 Dynamic Particle Imaging

BT-1800 dinamik görüntüleme ve analiz sistemi, entegre sirkülasyon dispersiyon sistemi ve dahili yüksek hızlı kamerası ile bir parça boyut ve morfolojik analiz sistemidir. Mikro boyutlarda görüntüleme teknolojisi, otomatik kontrol teknolojisi ve görüntü işleme teknolojisi ile kombine bir cihazdır. Son derece basit şekilde tanka numune yükleme işlemi sonrası sistem otomatik olarak parçacık sirkülasyonunu başlatır, dispersiyon ve sürekli resimleme ile birlikte prosesi ve analizi gerçekleştirir.

BT-1800 dinamik görüntüleme ve analiz sistemi, görsel görüntü analizi, istatistiksel ve miktarsal parçacık analizinin yanında bilimsel araştırma ve üretim endüstrileri için tane boyutlandırmasında yeni yöntemler geliştirilmesinde etkin olan parçacık morfolojisi, tane boyut dağılımı, en-boy oranı ve dairesellik analizleri için kullanılmaktadır.

Temel Özellikler;

 1. Boyut Aralığı: 1-3000 μm
 2. Maksimum Büyütme: 4000 kez
 3. Maximum Çözünürlük: 0.1 μm
 4. CCD: Yüksek hızlı kamera, 120 görüntü/sn görüntüleme hızı
 5. Tekrarlanabilirlik Hatası: <3%
 6. Çıkış Verileri: Parçacık boyut dağılımı, L/D oranı, dairesellik dağılım, monomer ve particle swarm
 7. Bağlantı Portu: USB aracılığıyla kontrol portu ve görüntüleme portu
 8. Sirkülasyon tankı kapasitesi: 300ml
 9. Sirkülasyon akış hızı: 500ml/dk
 10. Ultrasonik Güç: 50 W
 11. Dış ebatlar: 660*420*492mm

Çalışma İlkesi;

Her bir parçacığın kapsadığı piksel üzerinden istatistiksel olarak, eşdeğer çember alanı, eşdeğer daire yada küre çapları ve en-boy oranı hesaplanarak parçacık boyut dağılımı elde edilir.

BT-1800 Dynamic Particle Imaging

Kalibrasyon Metodu;

BT-1800 dinamik parçacık görüntüleme ve analiz cihazı otomatik kalibrasyon sistemi ile donatılmıştır.

Major Teknik Özellikler;

 • Benzersiz Otomatik Sirkülasyon ve Dispersiyon Sistemi

BT-1800 dinamik parçacık görüntüleme ve analiz cihazı ultrasonik yayıcı, karıştırıcı, sirkülasyon pompası, görüntüleme penceresi, otomatik su temini, drenaj sistemi ve daha fazlasını bünyesinde barındırır. Parçacıklar akış halindeyken sistem sürekli görüntü çekimi yaparak statik görüntü analizinin eksikliklerini aşar ve karmaşık numunelerinin bile analizine imkan sağlar.

 • Birçok Resimle Otomatik İşleme

Yüksek hızlı video kamerası, akış halindeki parçacıkların yüzlerce defa resimlerini çekerek bilgisayar hafızasına kaydeder. Program bu görüntüleri otomatik olarak işler ve otomatik keser, daha sonrasında farklı renklere göre boyutlarını ayrıştırır ve parçacık boyut dağılımını verir.

 • Yüksek Hızlı CCD Video Kamera

BT-1800 Almanya üretimi yüksek hızlı video kamera kullanmaktadır. Bu kamera saniyede 120 fotoğraflama yapma özelliğne sahiptir. Böylece statik metodla en iyi korelasyonu sağlar ve hareketli görüntünün sonunu kaçırmaz.

 • Otomatik Odaklama Sistemi

BT-1800 hassas step motoru, odak mesafesi ayarlama sistemi ve görüntü netliğini sağlayan etkin yazılımı ile her görüntünün kaliteli ve net olmasını sağlayan ekipmanlarla donatılmıştır.

 • Etkili Veri İşleme Yazılımı

BT-1800 otomatik kesme, otomatik çoklu resmi işleme, otomatik kalibrasyon, otomatik analiz ve ilave bir çok özellikle donatılmıştır.

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Copyright © 2012-2019 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved