Ataşehir, İstanbul, Türkiye        +90 (216) 577 52 97        info@ankaanalitik.com.tr

Anka Analitik » NUMUNE HAZIRLAMA CİHAZLARI

NOVAWAVE Mikrodalga Yakma Sistemi

NOVAWAVE Mikrodalga Yakma Sistemi

NOVAWAVE Microwave Digestion System

NOVAWAVE Mikrodalga Yakma Sistemi, numune hazırlamada yeni bir kategoridir.

Benzersiz tasarımı ve donanımı ile klasik mikrodalga numune yakma sistemlerinden tamamen farklıdır. Kullanıcıya hız ve kullanım kolaylığı sağlayan yapısı, çalışmalarınızda verimliliği arttırmaktadır.

NOVAWAVE Mikrodalga Yakma Sistemi bünyesinde barındırdığı birbirinden bağımsız mikrodalga kaynakları ve IR sensörler aracılığı ile aynı anda su ve toprak numuneleri gibi birbirinden tamamen farklı numunelerin, farklı yakma parametreleri ile hazırlanmasını sağlamaktadır. Kullanıcı dostu yazılımı ile cihazın tüm parametreleri kolaylıkla kontrol ve kumanda edilebilir.

NOVAWAVE Mikrodalga Numune Yakma Sistemi, NOVAWAVE SA (Stand-Alone) ve NOVAWAVE FA (Fully Automated) olmak üzere iki donanım seçeneği sunmaktadır;

NOVAWAVE SA (Stand-Alone) Mikrodalga Yakma Sistemi (Microwave Digestion System), numune akışının az olduğu laboratuvarlar için uygun olan sistemdir. NOVAWAVE SA Sisteminin, diğer mikrodalga sistemlerinden belirgin farkları ve avantajları;

NOVAWAVE Mikrodalga Yakma Sistemi

NovaWAVE SA
 • NovaWAVE SA Mikrodalga Yakma Sistemi içine aynı anda, birbirinden tamamen farklı özelliklerde 12 adet numune yerleştirilebilir. Her biri numune için bağımsız sıcaklık, geri bildirim ve kontrol programı oluşturmak mümkündür.
 • Cihazın 12 adet mikro dalga kaynağı ve 12 adet IR sensörü vardır. Bu sayede 12 numunenin her biri için ayrı ayrı veya tamamı için aynı ısıtma programını eş zamanlı olarak çalıştırmak mümkündür.
 • 12 ayrı mikrodalga kaynağı ve sensörü kullanılmasından dolayı numune hazırlama süresi ortalama 10-20 dakikadır.
 • NovaWAVE içine 12 numunenin tamamının konulması gerekmemektedir. Ister 1 tane isterseniz 12 tane numune yerleştirebilirsiniz. NovaWAVE yazılımı sadece numune yerleştirilen kaplara ait mikrodalga kaynaklarının devreye girmesine izin verecektir. Bu sayede zaman ve enerjiden tasarruf etmiş olursunuz.
 • NovaWAVE Mikrodalga Yakma Sistemi, numune kabı yerinde olmadığında , numune kabının kırılması durumunda veya numune taşması gibi durumlarda minicavity gücünün otomatik kapatılmasını sağlayan sıcaklık korumasına sahiptir.
 • 12 bağımsız numune kabının güvenlik kapakları numune rafları ile entegredir ve özel numune

  Özel Numune Kabı Tasarımı

  kabı tasarımı ile numune kaplarının cihaz içinde patlaması ve/veya numunenin cihaz içine taşması ihtimali minimuma indirilmiştir.Buna rağmen her hangi bir numune kabının iç basıncının belirlenmiş değeri aşması durumunda sorunlu numuneye ait güvenlik kapağı ve ortaya çıkabilecek asit buharı için havalandırma sistemi otomatik olarak devreye girer.

 • Kullanıcı uygulamalarına göre Kuartz ve/veya Teflon numune kabı kullanılabilir. HF asiti kullanılmayan durumlarda kuartz kap kullanımına imkan vermesiyle işletme maliyetleri minimuma indirilmiştir. Numune kapları cihaz içinde patlama veya kırılmaya karşı garantilidir.
 • Numune hazırlama ve yerleştirme işlemi çok kolaydır. Numune kapları ve numune yuvaları hafiftir. Numune rafları, tek bir otomatik havalandırma çıkış çubuğunu kaydırarak, sıkıcı sökme/takma işlemlerini ortadan kaldıran ve tek hareketle numune kaplarının kilitlenip/açılabilmesine olanak sağlayan yapıdadır. Laboratuvarda çalışan bayan personelin kullanımına çok uygundur.
 • NovaWAVE Mikrodalga Yakma Sistemi, numune soğutma aşamasında, kullanıcının belirlediği sıcaklığa gelmeden önce kapların açılmasını engelleyen güvenlik donanımına sahiptir. Bu güvenlik özelliği ile kapların yüksek sıcaklık ve basınç altındayken açılması önlenmektedir.
 • NovaWAVE Mikrodalga Yakma Sisteminin, entegre bilgisayar sistemi ve yazılımı sınırsız numune yakma yöntemi depolama kapasitesine sahiptir. EPA ve DIN numune çözme metot protokollerini içeren standart numune çözme metot kütüphanesi yüklü olarak gelmektedir. Bunlarla birlikte NovaWAVE yazılımı kullanıcıya çok farklı raporlama ve farklı bilgisayar sistemleri ile entegrasyon imkanı sunmaktadır

NOVAWAVE FA (Fully Automated) Mikrodalga Yakma Sistemi (Microwave Digestion System), numune akışının yoğun olduğu laboratuvarlar için uygun olan sistemdir. NOVAWAVE SA (Stand-Alone) sisteminin sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Bunlara ek olarak;

 

NOVAWAVE FA Tam Otomatik Mikrodalga Yakma Sistemi

NovaWAVE FA

 • NovaWAVE FA (Fully Automated) Mikrodalga Yakma Sistemi, Otomatik Soğutma İstasyonu, Otomatik Havalandırma İstasyonu ve Numune Taşıyıcı sisteme sahiptir.
 • NovaWAVE FA Tam Otomatik Mikrodalga Yakma Sistemi her biri 12 numune kapasiteli 14 adet entegre numune taşıyıcı ile, toplam 168 numuneyi operatörün müdahalesi olmadan otomatik olarak işleyebilmelidir. Kullanıcı 168 numune için gerekli (birbirinden tamamen farklı numuneler olabilir) parametreleri girdikten sonra cihaz tamamen otomatik olarak numuneleri yakar, soğutur, havalandırır ve cihaz dışına alır.
 • NOVAWAVE Mikrodalga Yakma Sisteminin orta ve uzun vadede işletme maliyeti, geleneksel mikrodalga sistemlerine göre çok çok düşüktür. Bu nedenle garanti süresi sonrasında ortaya çıkabilecek arıza ve sarf malzeme maliyetleri minimumdur.
 • NOVAWAVE SA (Stand-Alone), ekipman ilavesi ile istenildiği zaman NOVAWAVE FA (Fully Automated) sistemine yükseltilebilir

Fully Automated Microwave Digestion System

NovaWAVE FA Bileşenleri

  Facebook Sayfamız
  Twitter Sayfamız
  LinkedIn Sayfamız
Paylaş
Copyright © 2012-2019 AnkaAnalitik.com.tr - All Rights Reserved